احتمال افزایش حکم سعید شیرزاد در زندان رجایی‌شهر

418926-8167434dc4d1f306ab345c38e6cc37bcسعید شیرزاد زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج در صورت اثبات اتهام “تخریب اموال دولتی” حداکثر دو سال زندان به حکم وی اضافه خواهد شد.

به گزارش کوردستان نیوز به نقل ازآژانس خبررسانی کُردپا، آبان‌ماه سال جاری، سعید شیرزاد، همراه با ابراهیم فیروزی، امیر قاضیانی و سعید پورحیدر جهت تفهیم اتهام “تخریب اموال دولتی” به شعبه ٣ بازپرسی دادسرای اوین برده شدەاند. به گفته حسینی، بازپرس شعبه ٣، مستندات این اتهام شکایت رئیس پیشین زندان رجایی‌شهر، محمد مردانی و دادیار ناظر بر زندانیان امنیتی زندان رجایی‌شهر، حاجی مرادی است.
بازپرس حسینی برای هرکدام از این زندانیان تا زمان برگزاری دادگاه قرار کفالت هفتاد میلیون تومانی صادر کرده و تاکید کرده است در صورت اثبات این اتهام این چهار زندانی هرکدام ممکن است حداکثر به دو سال زندان محکوم شوند.
سعید شیرزاد، فعال حقوق کودکان کار، زندانی سیاسی زندان رجایی‌شهر است که در حال گذراندن حکم قطعی ٦ سال زندان است و تاکنون چند بار در اعتراض به وضعیت زندان دست به اعتصاب غذا زده است و بارها به سلول‌های انفرادی منتقل شده است.
پس از شروع اعتصاب اخیر دسته جمعی زندانیان سیاسی زندان رجایی شهر در اعتراض به انتقال اجباری این زندانیان از سالن ١٢ زندان به سالن ١٠ در مردادماه سال جاری، سعید شیرزاد و ٧ زندانی سیاسی دیگر اعتصاب کننده به اتهام “برهم زدن نظم و سردادن شعار علیه رهبری و مقامات” از سوی بازپرس شعبه ٦ دادسرای عمومی ناحیه ٣٣ مقدس تهران در تاریخ ٣٠ مردادماه قرار بازداشت موقت صادر شد.951742-b3491bc4eafa06c8e6c06b272ea5a2e9

219673-485f16601adb09d104d4985c184c5651
با استناد به پرینت اعلام وضعیت زندانی، روز ١٤ شهریور حکم یکسال حبس تعلیقی این زندانی به مجموع ٥ سال حکم قطعی زندانش افزوده شده و محکومیتش به ٦ سال زندان به او ابلاغ شده است. با این تفهیم اتهام جدید و در صورت اثبات اتهام و صدور حکم ممکن است ٢ سال دیگر هم به تعداد سال‌های زندان سعید شیرزاد اضافه شود.

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

دەتوانی ئەو تاگ و خەسڵەتانە HTML بەکاربێنیت: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>