اطلاعیهء‌ پارت آزادی كوردستانPAK در بارهء‌ جنایت بیو تروریستی دولت اشغالگر فارس

فرزندان ملّت بزرگ كورد!
با حُزن و اندوه بسیار، خبر ترور پیشمرگهء فداکار‌ و رزمندهء‌ داخل میهن، سعید جشنی( ریوار ایلامی) را به‌ اطلاع میرسانیم.
دشمن اشغالگر، دولت جنایت پیشهء‌ فارس، برای زهر چشم گرفتن از دلیران باشور روژهلات كوردستان، بویژه‌ رزمندگان پارت آزادی كوردستان در آن مناطق، با ترور سعید جشنی، جنایتی دیگر آفرید.

رزمندهء‌ دلیر سعید جشنی متولد سال1365شمسی زرین آباد دهلران ایلام، سال 1394شمسی به‌ صفوف پیشمرگان پارت آزادی كوردستان پیوست و به‌مدت دو سال در دوران نبردهای سنگین با داعش، در تیپ های خوشَوی خلیل و پیشوا، یكی از جنگجویان برجسته‌ء مقابله‌ با حملات پی در پی داعش در كوههای باشیك و باتیوه‌ بود.
سعید جشنی پس از دو سال نبرد با داعش و فراگیری آموزه‌های فكری و سیاسی مكتب ناسیونالیسم آزادیبخش PAK، جهت تقویت مبارزهء‌ رهاییبخش ملت امان به باشور روژهلات كوردستان، بازگشت.
ریوار ایلامی اندكی پس از استقرار مجدد در ایلام، به‌ اتهام مشاركت در عملیات حمله‌ به‌ خودرو حامل مزدور حشمت الله‌ فلاحت پیشه‌، از جانب اطلاعات سپاه‌ پاسداران بازداشت و تحت شدیدترین شكنجه‌ها قرار گرفت. اما سعید لب نگشود و با مقاومت جانانه‌اش دشمن را ناكام گذاشت.
سرانجام سعید، فرزند شكست ناپذیر كورد و PAK كه‌ دشمن را به‌ زانو درآورده‌ بود، مورد جنایتی ضد بشری قرار گرفت. روز اول رَشَمه‌(اسفندماه‌) یك تیم از سازمان اطلاعات سپاه‌ پاسداران در قالب اكیپ پزشكی وارد كلنیك پزشكی زندان تالاب ایلام شده‌ و با همكاری «نور احمدی» رئیس زندان، به‌ بهانهء‌ واكسن كرونا، سم «ریسن» را به‌ فرزند دلیر كوردستان تزریق نموده‌ و بر خلاف رسمِ معمول، بدون درخواست هیچ ضمانتی از زندان خارج نمودند.روز دوم اسفندماه،‌ قلب سعید برای همیشه‌ از حركت باز ایستاد و به‌ كاروان شهدای راه‌ آزادی و استقلال كوردستان پیوست.
مسئولین سازمان اطلاعت سپاه‌ پاسداران كه‌ منتظر خبر مرگ سعید بودند، با وقوع حادثه،‌ بر اساس تصمیم از قبل اتخاذ شده‌، از انتقال پیكر فرزند جانباخته‌ء ملت كورد برای كالبدشكافی ممانعت بعمل آورده‌ و خانواده‌اش را ناچار به‌ خاکسپاری در اسرع وقت نمودند.
بدین ترتیب با ترور سعید جشنی، شمار ترور فرزندان كوردستان در باشور روژهلات به‌ پنج نفر رسید. قبلاً همرزمان زنده یادمان: «كیومرس دبستان زاده‌» در اندیمشك، «سید كاظم ابو شامه»‌ در ایلام، «بابك باقری» در كرماشان و «عادل كیانپور» در مسجد سلیمان، جداگانه‌ با شیوه‌های مشابه توسط سازمان اطلاعات سپاه‌ پاسداران به‌ دستور رئیس آن حسین طائب،‌ ترور گردیدند.
علت اقدامات تروریستی و قتلهای زنجیره‌ای تهران علیه‌ رزمندگان پارت آزادی كوردستان در مناطق باشور روژهلات عبارت است از تلاش بی وقفهء‌ حزب ما در این مناطق كه‌ بیشترین صدمات را از سیاست آسمیلاسیون و فارسیفیكاسیونِ تهران متحمل شده‌ است. همچنین استراتژی استقلال كوردستان و گفتمان همبودی و وحدت تمامی تیره‌ها و اقالیم كورد و کوردستان در روژهلات اشغالی كه هویت كوردی و جغرافیای كورد بودن و ناسیونالیزم كورد را توسع بخشیده‌ و از قَبَلِ این،‌ ضربات كوبنده‌ای بر هویت مزوّر ایرانیت وارد ساخته‌ است. نتیجه‌ این تلاش و استراتژی و گفتمان، پیشروی جنبش رهاییبخش كوردستان و تضعیف هژمونی تهران و به‌ چالش كشیدن حاكمیت دولت فارس است.
جنایاتی كه‌ تهران علیه فعالین حزب ما مرتكب شده‌ است، بیو تروریسم دولتی می باشد. سران جنایتكار دولت اشغالگر با دست زدن به‌ چنین جنایاتی بر آنند كه‌ مسئولیت این جنایات ضد انسانی را از خود دور كنند و از طرف دیگر، قتل و جنایت اشان بازتابی در میان مردم و رسانه‌ها و مجامع حقوق بشری نداشته‌ باشند.
شاید سران دولت اشغالگر و ماشین ترور و جنایت اشان، چنین پنداشتەاند كه‌ هزینه‌ی قتل مبارزین آزادی و استقلال كوردستان در اقالیم باشور روژهلات، اینگونه‌ كمتر خواهد بود. اما بدون تردید فرزندان دلیر ما جنایات تهران را بی پاسخ نخواهند گذاشت.و سرانجام روز انتقام نهایی کوردستانیان فرا خواهد رسید و از خون جوانان ملت كورد‌، طوفان راندن اشغالگران تحت امر تهران از میهن، برخواهد خواست.

پارت آزادی کوردستانPAK
7 رشمە 2721 کوردی
7 اسفند 1400 شمسی

Share Button

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *