التیام بخش زخم حلبچە، تنها استقلال و تشکیل دولت کوردستان است بیانیە پارت آزادی کوردستانPAK بمناسبت بیست و هشتمین سالگرد بمباران شیمیایی حلبچە

بمباران شیمایی حلبچە، ژنوساید و کشتار جمعی ملت کورد را بە اوج رساند.
فاجعە حلبچە رویدادی منفصل از تاریخ ستم اشغالگران بر ملت کورد نبود. این جنایت ضد انسانی، مقطعی دیگر از پروسە و نقشە امحای جمعی ملت کورد در خاورمیانە بود کە هر بار توسط یکی از دولتهای اشغالگر کوردستان، انجام گشتە است.
این جنایت ضد بشری، در مقابل چشم جهانیان بوقوع پیویست. اما نە سازمان ملل و نە قدرت‌های بزرگ جهانی در زمان وقوع آن، لب بە انتقاد و اعتراض نگشودند و از پرداختن بە آن امتناع ورزیدند.
آنچە امکان ارتکاب چنین جنایاتی را برای دشمنان ملت ما فراهم آوردە است، نبود دولت مستقل ملی کورد بودە است. اگر کورد دارای دولت و حاکمیت سیاسی خود بود، هرگز اینگونە مورد قتل عام قرار نمی‌گرفت.

امروز پس از سپری شدن ٢٨ سال از نشستن این زخم عمیق بر پیکر ملت کورد، تنها اعلام استقلال و تشکیل دولت کوردستان، التیام بخش آن است. زیرا در جهانی کە بر اساس روابط قدرت تنظیم شدە است، تنها حاکمیت و دولت مستقل ملی می‌تواند ضامن عدم تکرار ژنوساید و کشتار جمعی ملت کورد گردد. همکاری دولت های اشغالگر کوردستان در ایجاد داعش و انداختن آن بە جان ملت کورد و مصائبی کە بر شنگال و کوبانی رفتند،مواضع خصمانە حکومت” عراق دموکراتیک، پارلمانی فدرالی” علیە حکومت اقلیم کوردستان،حملات وحشیانە ارتش اشغالگر ترکیە بە شهرهای باکور کوردستان و از میان بردن فرصت صلح طی ٣ ماە گذشتە،استمرار سیاست و رفتارهای ضد کوردی تهران و دور تازەای از میلیتاریزە کردن روژهلات کوردستان، بر این حقیقت صحە میگذارند کە تا نیل بە استقلال و دولت ملی، ملت کورد همچنان تحت تهدید ژنوساید و کشتار جمعی باقی خواهد ماند.
تا آنجا هم کە بە قدرتهای بزرگ جهانی و سازمان ملل مربوط می‌شود، زمان آن فرا رسیدە کە چە بعنوان تعهد بە پرنسیپ‌های اعلام شدەاشان، چ بعنوان جبران اخلاقی مصائب وارد آمدە بر ملت کورد و یا چون وفایی در قبال نقشی کە ملت کورد در دفاع از جامعە جهانی در مقابلە با داعش ایفا میکند، از ترتیبات سیاسی مصیبت آفرین سایکس- پیکو دست کشیدە و موانع آزادی ملت کورد در بە کف گرفتن سرنوشت سیاسی و تشکیل دولت مستقل ملی و ایجاد جامعەای دمکراتیک را، بر طرف سازند.
همزمان، با استفادە از اصل “مسئولیت حمایت” و “دخالت بشر دوستانە” ، ملت کورد را در بخش های چهارگانە آن، در مقابل هر گونە تجاوز و سرکوب و محاصرە اقتصادی مورد حمایت قرار دهند.

سلام بر حلبچە شهید
در اهترار باد پرچم آزادی و استقلال کوردستان

پارت آزادی کوردستانPAK
کمیتە مرکزی

26 رشمە 2715 کوردی
16 مارس 2016 میلادی

Share Button

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *