بیانیه‌ء سپاه‌ ملی كوردستان بمناسبت 41 امین سالگرد فتوای جهاد خمینی و مقابله‌ء ملت كورد

فرزندان ملت بزرگ كورد!
هممیهنان وطنخواه ‌!
زنان و مردان سپاه‌ ملی كوردستان!

از فرمان جهاد خمینی علیه‌ ملت كورد و اشغال روژهلات میهن، 41 سال گذشت.
41 سال پیش، بدنبال زنجیره‌ یورشهای پراكنده‌ای، سرانجام در 28 مرداد، خمینی رهبر جمهوری اسلامی، باصدور فرمان جهاد علیه‌ ملت كورد، جنگ ویورش سراسری علیه‌ كوردستان را اغاز نمود.

پس از صدور فرمان جهاد و جنگ، دهها هزار از نیروهای ارتش و پاسدار ایران، از زمین و آسمان با هدف اشعال مجدد كوردستان آزاد و به‌ زانودرآوردن فرزندان این خاك و بوم و اعمال حاكمیت اشغالگرانه‌، یورش گسترده‌ای بسوی كوردستان آوردند. نیروهای اشغالگر ایران، بر اساس حكم صادره‌، از هیچ جنایتی در حق فرزندان ملت كورد، دریغ نكردند. در نتیجه‌ءآن یورش سراسری، هزاران انسان كورد، بر اثر بمبارانها ، حملات وحشیانه‌ و كشتار جمعی و یا اعدامهای خودسرانه خلخالی، جان باختند. میراثداران صفوی و قاجار و پهلوی، همچنین صدها روستا، مزارع و مراتع را سوزانده‌ و با خاك یكسان كردند.
و اما فرزندان رشید كوردستان، در مقابل حكم جهاد خمینی و یورش سپاهیانش دست روی دست نگذاشتند و به‌ دفاع و مقابله‌ برخاستند. دفاع برحق مردم كوردستان، برگی دیگر ازمقاومت و تسلیم ناپذیری ملت كورد در برابر اشغالگران و مهاجمان را، بر کتاب تاریخ افزود. مقاومت و مقابله‌ دلیرمردان و شیرزنان كورد و ضربات مهلكی كه‌ بر پیكر ماشین جنگی جمهوری اسلامی وارد آوردند، دور اول جنگ، موسوم به‌ جنگ سه‌ ماهه‌ را بسود كوردستان رقم زد و خمینی را ناچار كرد، آتش بس اعلام كند و با نمایندگان كوردستان، وارد گفتگو گردد.
با آنكه در 41 سال‌ اخیر، ‌ مقاومت و مقابله‌ فداكارانه‌ فرزندان ملت كورد در اشكال مختلف، روی دیگر رویدادهای چهار دهه‌ گذشته‌ است، اما حلقه‌ ضعیف و مفقود آن، جبهه‌ای كوردستانی و سپاهی ملی، میهنی و فراحزبی، بوده‌ است. پراكندگی و تعدد نیروهای پیشمرگه‌ و تقسیم توان نظامی ملت كورد بر احزاب سیاسی و سرانجام جنگ برادركشی میان آنها، نتیجهء‌ عدم وجود این وحدت سیاسی- نظامی بود كه‌ خسارات جبران ناپذیری بر پیكر ملت كورد و جنبش رهایی بخش آن، زد.
امروزه‌ با گذشت 41 سال مقاومت و مبارزه‌، نیروهای بنیانگذارِ سپاه‌ ملی كوردستان كه‌ كارنامه‌ی مشاركت سه‌دهه‌ از این پیكار عادلانه‌ و مقابله‌ مسلحانه‌ را‌ دارند، این افتخار را از آن خود كرده‌اند كه‌ با تأسیس چنین سپاهی، این خلاء بزرگ را پر نمایند.
سپاه‌ ملی كوردستان امیدوار است به‌ چنان سطحی از توان و قدرت نظامی ارتقاء یابد كه‌ با اتكا به‌ ملت بزرگمان، در زمان مقتضی، آخرین سربازان دولت اشغالگر را از خاك میهن عزیزمان كوردستان، براند و به‌ حاكمیت ایران بر كوردستان پایان دهد. و شرایطی را فراهم سازد كه‌ فرزندان كوردستان، بتوانند حق تعیین سرنوشت سیاسی خویش را آزادانه اعمال نمایند. همچنین نقش خود را در ایجاد امنیت برای همهء‌ احاد مردم كوردستان از هر ملیت و دین و مذهبی، ایفا كند.
در 41امین سالگرد مقاومت مقدس مردم كوردستان در مقابل فرمان جهاد و لشكركشی خمینی، بر تمامی كسانی كه‌ به‌ دفاع از ملت و میهن خود به‌ پا خواستند، درود میفرستیم و در مقابل شهدای این مقاومت عادلانه‌ سر تعظیم فرود میاوریم. و با آنها تجدید عهد مینمائیم كه‌ تا بیرون راندن قوای اشعالگر ایران از خاك میهن و انتقام خونشان، از پای ننشینیم.

سپاه‌ ملی كوردستان

28ی گلاویژ ٢٧٢٠كوردی
28 مرداد ١٣٩٩ شمسی

Share Button

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *