حکومت عراق یکی از پیشمرگه های سابق PAK را تحویل سپاه پاسداران ایران داد

حکومت عراق سه ماه پس از دستگیری،”کمال صالحی” پیشمرگه سابق پارت آزادی کوردستان، را به سپاه پاسداران ایران تحویل داد .
کمال صالحی فرزند علی متولد سال 1351 شمسی(١٩٧٢م) اهل روستای گامیشان از توابع شهرستان مهاباد به مدت یکسال در صفوف لشكر پیشمرگه‌ی PAK در بخش آشپزخانه یگان رزمی “خوشوی خلیل” خدمت میکرد و سپس بنا بر تصمیم شخصی خود، صفوف لشكر پیشمرگه‌ را ترك نموده‌ بود.

کمال روز 24 فوریه 2019 با قصد سفر به سلیمانیه از طریق کرکوک در حال عبور از بازدید پردی- كركوك، غافل از اینكه‌ هنوز حكومت عراق، كركوك و راههای عبور و مرور آن همگی تحت امر و كنترل سپاه‌ پاسداران هستند، دستگیر میشود.
با توجه به اینکه نیروهای پارت آزادی کوردستان در 20 اکتبر 2017 نقش مهمی در شکست دادن لشكركشی مشترک “بغداد – تهران”، با هدف تصرف و اشغال اربیل و پایان دادن به حکومت اقلیم کوردستان، ایفا كردند، سپاه پاسداران برای انتقام گیری از PAK ،حكومت عراق را وادار نمود تا با پایمال كردن حاکمیت خود، این پیشمرگه‌ سابق را كه‌ در زمان دستگیری یك شهروند عادی و غیر مسلح بود، پس از سه‌ ماه زندان، تحویل آن سپاه‌ تروریستی دهد. حکومت عراق با این عمل تبهكارانه‌، ننگ دیگری بر كارنامه‌ی امنیتی خود افزود و وابستگی خود را به‌ تهران و سپاه تروریستی پاسداران بیشتر به‌ نمایش گذاشت .
پارت آزادی کوردستانPAK، دولت شکستخورده عراق و سپاه پاسداران را مسئول سرنوشت کمال صالحی میداند.PAK این اقدام ضد انسانی را پیگیری و به‌ گفتگو با نیروهای متحدین و نهادهای حقوق بشری، ادامه‌ میدهد.
پارت آزادی کوردستان PAK
کمیته اطلاع رسانی
12 گولان 2719 کوردی
2 مای 2019 میلادی

Share Button

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *