رهبر پارت آزادی كوردستان PAK به‌ سخنان رضا پهلوی واكنش نشان داد

آقای حسین یزدانپناه‌ رئیس پارت آزادی كوردستان به‌ سخنان اخیر رضا پهلوی در خصوص جایگاه‌ و حق تدریس زبان مادری در ایران آیندە‌ واكنش نشان داد و چنین اظهاراتی را ابلهانه‌، اشغالگرانه‌ و مغایر با حقوق بشر خواند.
رئیس پارت آزادی كوردستان سخنان رضا پهلوی را بخشی از میراث سیاسی حاكمیت شكستخورده‌ خانواده‌ پهلوی و جزئی از دستگاه‌ فكری آن بخش از گروههای اپوزسیون ایرانی نامید كه‌ در صدد ابقای حاكمیت اشغالگرانه‌ ایران بر ملت كورد و دیگر ملتهای تحت ستم در این كشور هستند؛ حاكمیتی كه‌ پس از سقوط حكومت قاجارها و بر سر كار آمدن خانواده‌ پهلوی،

با هدف آسمیلاسیون، همسانسازی و ایجاد واحد سیاسی یك ملت، یك زبان، یك هویت، با اتكا به‌ ارتش؛ ملت كورد و دیگر ملتهای غیرفارس مورد لشكركشی، كشتار و قلع و قمع قرار گرفتند. همچنین تمامی مظاهر ، نهادها و نمادهای غیر فارسی، در خون صاحبانشان غرق گردیدند.
اقای یزدانپناه‌ تصریح نمود كه این بازمانده‌ی بی تاج و تخت دودمان پهلوی می بایست بجای چنین افاضات نابخردانه‌ای، بخاطر جنایات بیشمار پدر وپدر بزرگ اشان علیه‌ ملت كورد و دیگر ملتهای ستم كشیده‌ در ایران، پوزش بطلبد.
رهبر جنبش استقلال طلبانه‌ شرق كوردستان، سخنان رضا پهلوی را گواهی دیگر بر این حقیقت نامید كه‌ برای پایان یافتن دیكتاتوری و توتالیتاریسم و برقراری دموكراسی، جابجایی قدرت سیاسی میان گروهها و جناحهای سیاسی متعلق به‌ ملت فارس كافی نیست؛ بلكه‌ این امر، مشروط بر فروپاشی امپراتوری ایران، اعمال حق تعیین سرنوشت ملت كورد و ملل غیرفارس و تغییر مرزهای سیاسی در راستای خواست مشروع و دموكراتیك آنان است.
آقای حسین یزدانپناه‌، تحمیل هر گونه‌ نظام سیاسی بر ملت كورد را مردود شمرد و بر حق ملت كورد برای تعیین سرنوشت خود از طریق رفراندومی آزاد وعمومی، تاكید ورزید.

پارت آزادی کوردستانPAK
كمیته‌ اطلاع رسانی

19 رشمه‌2718ك
10 مارس2019م

Share Button

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *