رهبر پارت آزادی كوردستان PAK به‌ سخنان رضا پهلوی واكنش نشان داد

آقای حسین یزدانپناه‌ رئیس پارت آزادی كوردستان به‌ سخنان اخیر رضا پهلوی در خصوص جایگاه‌ و حق تدریس زبان مادری در ایران آیندە‌ واكنش نشان داد و چنین اظهاراتی را ابلهانه‌، اشغالگرانه‌ و مغایر با حقوق بشر خواند.
رئیس پارت آزادی كوردستان سخنان رضا پهلوی را بخشی از میراث سیاسی حاكمیت شكستخورده‌ خانواده‌ پهلوی و جزئی از دستگاه‌ فكری آن بخش از گروههای اپوزسیون ایرانی نامید كه‌ در صدد ابقای حاكمیت اشغالگرانه‌ ایران بر ملت كورد و دیگر ملتهای تحت ستم در این كشور هستند؛ حاكمیتی كه‌ پس از سقوط حكومت قاجارها و بر سر كار آمدن خانواده‌ پهلوی،

با هدف آسمیلاسیون، همسانسازی و ایجاد واحد سیاسی یك ملت، یك زبان، یك هویت، با اتكا به‌ ارتش؛ ملت كورد و دیگر ملتهای غیرفارس مورد لشكركشی، كشتار و قلع و قمع قرار گرفتند. همچنین تمامی مظاهر ، نهادها و نمادهای غیر فارسی، در خون صاحبانشان غرق گردیدند.
اقای یزدانپناه‌ تصریح نمود كه این بازمانده‌ی بی تاج و تخت دودمان پهلوی می بایست بجای چنین افاضات نابخردانه‌ای، بخاطر جنایات بیشمار پدر وپدر بزرگ اشان علیه‌ ملت كورد و دیگر ملتهای ستم كشیده‌ در ایران، پوزش بطلبد.
رهبر جنبش استقلال طلبانه‌ شرق كوردستان، سخنان رضا پهلوی را گواهی دیگر بر این حقیقت نامید كه‌ برای پایان یافتن دیكتاتوری و توتالیتاریسم و برقراری دموكراسی، جابجایی قدرت سیاسی میان گروهها و جناحهای سیاسی متعلق به‌ ملت فارس كافی نیست؛ بلكه‌ این امر، مشروط بر فروپاشی امپراتوری ایران، اعمال حق تعیین سرنوشت ملت كورد و ملل غیرفارس و تغییر مرزهای سیاسی در راستای خواست مشروع و دموكراتیك آنان است.
آقای حسین یزدانپناه‌، تحمیل هر گونه‌ نظام سیاسی بر ملت كورد را مردود شمرد و بر حق ملت كورد برای تعیین سرنوشت خود از طریق رفراندومی آزاد وعمومی، تاكید ورزید.

پارت آزادی کوردستانPAK
كمیته‌ اطلاع رسانی

19 رشمه‌2718ك
10 مارس2019م

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *