فرماندەء اشغال کوردستان مرد؛ کورد زندە است!

روز گذشتە ابولحسن بنی صدر، اولین رئیس جمهور رژیم خمینی، در سن ٨٨ سالگی در پاریس درگذشت.
تنش های سیاسی و جنگ قدرت درون نظام، ابولحسن بنی صدر را از صدر هرم قدرت بە صف اپوزسیون راند.اما از منظر ناسیونالیسم کورد، اپوزسیونی از نوع همان پاسداران دولت- ملت رضاخانی.
علیرغم رویکردهای پس از جدایی اش از خمینی و نقش و مواضعی که در این دوران در قبال این یا آن رویداد و موضوع از خود نشان داده بود؛ برای ما و مردم کوردستان، هويت اصلی بنی صدر ،آمر و فرماندەای است کە ارتش ایران را برای اشغال کوردستان گسیل داشت و بە آنها دستور داد تا پایان دان به جنبش رهاییبخش ملت کورد بند پوتین های خود را باز نکنند .
بە همين خاطر امروز هیچ کورد شرافتمندی کە پایبند و متعهد بە ارزشهای ملی و مبارزات رهایی بخش کوردستان باشد، بر آن تبهکار دولت فارس رحمت نخواهد فرستاد.بلکە از اینکە زودهنگام رفت و، روز بیرون راندن قوایی را کە بە کوردستان گسیل داشتە بود، ندید، تاسف میخورد.
برای اینکه کوردستان و کورد، مبارزە، فداکاری و از جان گذشتنهای والا در این کهن دیار، هویت و معانی واقعی اشان، همچنان پویا و پابرجا بمانند؛فرزندان این سرزمین هرگز نباید اجازە دهند مرز میان تبهکاری، خیانت و جنایت با فضایل گردن بر ستم ننهادن، قیام، مبارزە و فداکاری مخدوش گردند. فرزندان کوردستان زمین، نباید هرگز از جنایات آن دستە از سردمداران سیاسی و نظامی دولت ایران بگذرند کە در مسند قدرت، از آمران و عاملان مجریان یورش و اشغال کوردستان و کشتار و ترور فرزندان این خاک و بوم بودەاند.
حسین یزدانپناه
١٨ رزبر ٢٧٢١کوردی
١٠ اکتبر٢٠٢١میلادی
١٨مهر ١٤٠٠ شمسی
Share Button

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *