پارت آزادی کوردستان PAK پشتیبانی خود را از قرار گرفتن سپاه پاسداران در لیست تروریستی اعلام میدارد

آقای حسین یزدانپناه رئیس پارت آزادی کوردستان، تصمیم ایالات متحده آمریکا مبنی بر قرار دادن سپاه پاسداران در لیست گروههای تروریستی را اقدامی درست و به جا از طرف پرزیدنت ترامپ میداند و پشتیبانی پارت آزادی کوردستان و خشنودی، مردم شرق کوردستان را از این تصمیم اعلام میدارد .
فرمانده کل نیروهای پیشمرگه پات آزادی کوردستان یادآور میگردد که سپاه پاسداران از بدو تآسیس ، اولین عملیاتهای نظامی خود را علیه مردم شرق کوردستان انجام داد و صدها روستا و آبادی در این عملیاتها ویران و سکنه آنها قتل عام و دربدر گشتند . همچنین دست به توپباران و خمپاره باران شهرهای مسکونی کوردستان زده و بدینوسیله کشتار گسترده ای انجام دادند و از هیچ جنایتی رویگردان نبودند . به همین جهت سپاه پاسداران مسئول کشتار بیش از پنجاه هزار نفر از شهروندان شرق کوردستان میباشد .

رئیس پارت آزادی کوردستان (PAK) در ادامه بر شمردن جنایات سپاه پاسداران در کوردستان اشغال شده، میگوید که سپاه در این مناطق دارای صدها زندان آشکار و پنهان است که هزاران تن از فرزندان ملت کورد در آنها تحت شکنجه و یا با احکامی غیر عادلانه از بین رفته اند . همچنین شماری از رهبران و صدها نفر از مبارزین کورد ،خارج از ایران توسط تیمهای تروریستی سپاه پاسداران ترور شده و جان خود را از دست داده اند .
حسین یزدانپناه در رابطه با جنایات و تبهکاریهای سپاه پاسداران علیه مردم شرق کوردستان میگوید : سپاه پاسداران هر روز شماری از کولبران بینوای کورد در مرزها را بەقتل میرساندو از طرف دیگر ،با همپالگی اش، وزارت اطلاعات، بە توذیع سازمانیافتە و سیستاماتیک مواد مخدر در بین جوانان کورد میپردازند و مسئول مستقیم ابتلای صدها هزار جوان کورد به بیماری مهلک اعتیاد میباشند .
فرمانده کل نیروهای پیشمرگه پارت آزادی کوردستان به نقش مخرب و فتنه جویانه سپاه پاسداران در خارج از مرزهای ایران اشاره کرده و میگوید : سپاه پاسداران از روز تآسیس تا کنون ، اصلیترین عامل بر هم زننده ثبات و آرامش در چندین کشور خاورمیانه بوده و حتی تیمهای تروریستی سپاه پاسداران به این بسنده نکرده و عملیات خود را تا آفریقا ، اروپا و آمریکا نیز گسترش داده اند .
آقای یزدانپناه در این رابطه میگوید : سپاه پاسداران از سال 2011 به بعد اصلیترین نیروی ‌حامی بشار اسد برای ماندن بر اریکه قدرت بوده و مسئول ریخته شدن خون صدها هزار نفر از مردم سوریه میباشد .
فرمانده کل نیروهای پیشمرگه پارت آزادی کوردستان با اشاره به نقش سپاه پاسداران در باشور کوردستان میگوید : عامل اصلی عدم ثبات در اقلیم کوردستان، ایجاد جنگ داخلی ، توپباران مناطق مرزی ، سمت و سو دادن حمله داعش به سوی کوردستان ، تلاش برای فروپاشی اقلیم کوردستان ، ارسال مواد مخدر سپاە پاسداران است. آقای یزدانپناە تاکید میکند کە دشمنی تمام عیار با تصمیم و ارادە مردم با شور کوردستان کە در رفراندم 25 سپتامبر 2017 تجلی یافت و اشغال شهر کرکوک و لشکرکشی به سمت اربیل و فرماندهی جنگ “پردی” و “سحیلا” علیە نیروهای پیشمرگەدر روزهای 20 و 26 اکتبر 2017 با هدف پایان دادن بە موجودیت سیاسی و قانونی اقلیم کوردستان، تمامآ از سوی سپاه پاسداران به مرحله اجرا درآمد .
رئیس پارت آزادی کوردستان همچنین میگوید : هزینه این جنایات سپاه پاسداران و هزینه تولید سلاح هسته ای و توسعه پروژه موشکی که در تصدی سپاه پاسداران قرار دارد،از غارت نفت و گاز غصب شدە ملت کورد و ملت عرب ا‌حواز و بازرگانی خارجی تآمین میگردد که اگر این منابع طبیعی از ید قدرت آنان خارج و به صاحبان اصلی اشان باز گردانده شود و راههای بازرگانی خارجی بر روی آنها مسدود گردد ، موتور ترور و کشتار و فتنه تهران متوقف خواهد شد .
آقای یزدانپناه با اشاره به مقابلە و مقاومت و مردم رۆژهلات کوردستان و پیشمرگه های کورد در مقابل این نیروی تروریستی میگوید : اکنون که پس از چهل سال ترور و جنایت سپاه پاسداران علیه ملت کورد ، ایالات متحده آمریکا این سپاە اشغالگر کوردستان را در لیست سازمانهای تروریستی نام گذاری کردە است، فرزندان ملت کورد در روژهلات کوردستان و نیروهای پیشمرگه خود را بر حق میدانند که چهل سال مبارزه ، مقاومت ، جنگیدن و سر تسلیم فرو نیاوردن در مقابل این نیروی تروریستی را ،مایه مباهات و افتخار خود بدانند .
فرمانده کل نیروهای پیشمرگه پارت آزادی کوردستان میگوید : نیروهای پیشمرگه این حزب چون لشکری آزادیبخش و ضد ترور ،افتخار این را دارند که در سرزمین اشغال شدە روژهلات کوردستان صدها عملیات نظامی علیه سپاه تروریستی انجام داده؛ در باشور کوردستان نقشی اساسی در شکست دادن داعش تحت امر رژیم تهران ایفا کرده و همچنین در نبرد تاریخی “پردی” ( همدوش نیروهای حکومت اقلیم کوردستان) سپاه پاسداران و حشد شعبی تحت فرمانشان را شکست داده و به زانو درآوردند .
فرمانده کل نیروهای پیشمرگه پارت آزادی کوردستان اعلام میدارد : نیروهای پیشمرگه پارت آزادی کوردستان آماده ترین و کارآمدترین لشکر قدرتمند دارای دیسپلین و مجهز جهت بیرون راندن سپاه پاسداران و نیروهای وابستەو تحت امرشان، از سرزمینهای اشغال شده کوردستان در فرصت مناسب میباشد .
پارت آزادی کوردستان (PAK)
کمیته اطلاع رسانی
21 خاکلیوە 2719 کوردی
10آوریل 2019 میلادی

Share Button

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *