پارت آزادی کوردستانPAK حمایت خود را از مقاومت عفرین اعلام میدارد

پس از آنکە در16ام اکتبر 2017 بخش عمدەای از خاک و مردم باشور کوردستان در نتیجە همکاری و اتحادی شوم میان چند دولت، مورد حملە و اشغال نیروهای عراق و ایران قرار گرفتند، اکنون دولت ترکیە کە یکی از حامیان توطئە ننگین 16 اکتبر بود، در تلاش است تا سهم خود را از آن اتحاد غاصبانە علیە ملت کورد، از روژاوای کوردستان بگیرد.

ارتش ترکیە عفرین را مورد حملە هوایی قرار دادە است و در صدد حملە زمینی و اشغال آن است. آنچە در این شرایط میتواند ملت ما و دستاوردهایش را در روژاوای کوردستان محافظت کند، مقاومت قاطعانە و اتحاد و همبستگی ملی است. رویدادهای بعد از16 اکتبر 2017 اثبات نمودند کە حفظ خاک و ملت و دستاوردهایمان در گرو مقاومت و درهم شکستن یورش دشمنان در جبهەهای نبرد است.
علاوە بر این، وظیفە ملی و میهنی هر فرد و گروهی در دیگر بخشهای کوردستان است کە بە هر شیوەی ممکن از عفرین حمایت بعمل آورند تا فرزندان ملت کورد با همیاری ملی خود متحدا اشغال عفرین را توسط دولت ترکیە عقیم گذارند. اقدام فوری کوردستانیان خارج کشور در حمایت از عفرین، متیواند در تقویت روح مقاومت عفرین و شکست ترکیە، نقش بسزایی داشتە باشد.
پارت آزادی کوردستانPAK، یورش دولت ترکیە بە عفرین را محکوم میکند و حمایت خود را از دفاع و مقاومت جنگجویان روژاوای کوردستان اعلام میدارد. پارت آزادی کوردستان در تلاش است تا با توافق با یگانهای مدافع خلق(YPG) یکی از یگان های پیشمرگە خود را عازم روژاوای کوردستان نماید.
ارادە مقاومت و پایداری فرزندان دلیر کورد، توطئەهای اشغالگران را ناکام خواهد گذاشت.

پارت آزادی کوردستانPAK
کمیتە مرکزی
30 بفرانبار 2717
20 ژانویە2018

Share Button

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *