«گفتمان ھمبستگی و اتحاد ملی کورد از ماکو تا لرستانات» پیام رهبر استقلال روژهلات به‌ مناسبت عید خاوندكار

به‌ نام خداوند بزرگ و مهربان

فرزندان ملت بزرگ كورد!
خواهران وبرادران یارسانی!
از جانب پارت آزادی كوردستان و سپاه‌ ملّی كوردستان، به‌مناسبت عید خاوندكار، تبریكات صمیمانهء خود را تقدیم میدارم. آروزمندم این عید فرخنده‌ با شادی و مسرت جامعه‌ یارسان برگزار گردد.
فرزندان ملت بزرگ كورد با هر تنوع دینی، مذهبی و گویشی، آحاد یك ملّت و میهن هستندو چه‌ والاست مناسبت ها و اعیاد ویژه‌ پیروان هر آیین و مذهب و اقلیمی، همچون مناسبت و اعیاد عموم جامعهء كوردستان مورد احترام قرار گیرد.

ملت بزرگ كورد با همه‌ اجزاء و در همه‌ی اقالیم آن ، از جانب اشغالگران، در تخاصم با هویت كوردی و كوردستانی، مورد یورش، كشتار و تعدی قرار گرفته‌است. در این میان جامعهءكوردی یارسان علاوه‌ بر كورد بودن، به‌ دلیل تفاوت دینی با دین رسمی دولت اشغالگر ایران، مورد ستمِ مضاعف، قرار گرفته‌ است.
بنابر این و با توجه‌ به‌ این حقیقت كه ملت كورد در روژهلات تحت اشغال با همهء‌ مكونات آن، اكنون از جانب حاكمان اشغالگر فارس و همدستان ترك اشان مورد یورش تفریس و تتریک و ستم قرار دارد و در آینده‌ از طرف عناصرو گروههای فاشیست تُرك و فارس، از ناحیهء‌ سیاسی و هویت و خاك مورد تهدید قرار خواهد گرفت؛ پارت آزادی كوردستان «گفتمان همبستگی و اتحاد ملی كورد از ماكو تا لورستانات»( لُر و بختیاری) را چون نیروی مقابله‌ و درهم شكستن این تهدیدات اتخاذ كرده‌ است.
میهنی آزاد و ملّتی خوشبخت و دولتی کوردستانی مقتدر در آینده‌، منوط به‌ اتحاد و همبستگی تمامی مكونات و طوایف کوردستان است كه‌ از دیرباز عناصر اساسی تشكیل دهندهء ملت كورد در جغرافیای روژهلات كوردستان بوده‌اند.
در این مناسبت، دگر بار این حقیقت را به‌ همه‌ آحاد ملت امان یادوار میشوم كه‌ تنها در كوردستانی آزاد از قید حاكمیت ایران و دارای حاكمیت و دولت مستقل، انسان كورد و جامعه‌ كوردستان به‌ آزادی، دموكراسی، عدالت، امنیت و رفاه‌، خواهند رسید.
عید خاوندكار مبارك باد.

حسین یزدانپناه‌
پیشمرگهء‌ راه دولت و استقلال كوردستان

نهم خزلور 2720کوردی
نهم آبانماه 1399 شمسی

Share Button

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *