پیام رهبر PAK و فه‌رماندهء‌ سپاه‌ ملی كوردستان به‌ مناسبت 42 امین سالگرد جهاد خمینی علیه‌ ملت كورد و مقابلهء‌ ملی كوردستان

فرزندان ملت بزرگ کورد!
کوردستانیان میهن خواه!28 گلاویژ 2721 كوردی، برابر با 28 امرداد 1400 شمسی، چهل و دو سال از صدور حكم جهاد علیه‌ ملت كورد از جانب خمینی رهبر و بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران میگذرد.

فرمانی كه‌ خمینی در 28 گلاویژ علیه‌ ملت كورد صادر نمود، ادامهء‌ همان اهداف و مشی بود كه‌ رضا شاه‌ با تأسیس دولت به‌ اصطلاح مدرن در ایران، برای حاكم كردن و بالادست نمودن ملتِ فارس و تحمیل یك هویت و یك زبان و از میان برداشتن تمامی پدیده‌ها و قدرتهای ملی غیر فارس؛ علیه‌ ملت بزرگ كورد به‌ اقالیم ارومیه‌، موكریان، اردلان، كرماشان و لورستان و بختیاری لشكر كشی كرد.لشكر كشی هایی كه‌، رهبران افتخار آفرین ما: سمكوی كبیر، شیرعلیمردانخان بختیاری، علیمردانخان بیراوند،داودخان كلهر، یارمحمد ملكشاهی و قدمخیر به‌ مقابله‌ با آنها برخاستند و با فداكاری و تقدیم جان خود، سنت مقاومت و تسلیم ناپذیری در مقابل دولت اشغالگر فارس را چون میراثی ملی برای نسل های بعدی به‌ جا گذاشتند.
میراث و مشی اشغالگرانه‌ای كه‌ از رضا شاه‌ و نظامش به‌ خمینی و جمهوری اسلامی اش رسید، پافشاری ما را بر این حقیقت كه‌ جابجایی قدرت و تغییر نظام سیاسیی میان گروههای چپ و راستِ ملت حاكم و تکیه بر تخت ریاست در تهران، مسئله‌ء كورد را حل نمیكند و حقوق غصب شده‌ ملت ما را ارها نخواهد ساخت؛ اثبات مینماید.
28 گلاویژ عرسه‌ای از تقابلی دیگر میان دو ناسیونالیسم و دو هویت ایرانی و كوردستانی بود.
جهاد علیه‌ ملت كورد، تجلی ناسیونالیسم اشغالگر، متعرض و تحمیلی ایرانی و تقابل و مقاومت مردمی و مسلحانهء‌ ملت كورد، نماد ناسیونالیسم رهایی بخش كورد بود.
امروزه‌ پس از بیش از چهار دهه‌، هنوز جنگ و تجاوز و اعمال اشغالگرانهء‌ تهران علیه‌ ملت كورد در روژهلات كوردستان، خاتمه‌ نیافته‌است. ترور رهبران و مبارزین سیاسی، اعدام فرزندان كوردستان در زندانها،چپاول و غارت ثروت و منابع ملی كوردستان، تلاش برای مخدوش ساختن هویت و فرهنگ و شخصیت كورد، آلوده‌ نمودن سازمان یافتهء‌ زنان و مردان جوان كورد به‌ مواد مخدر،آسیب رساندن به‌ روان جوانان كوردستان، توطئه‌گری برای فروپاشی خانواده‌ و منحرف نمودن روابط اجتماعی سالم و اصیل كوردی، به‌ آتش كشیدن جنگلهای كوردستان، زندانی نمودن جوانان و كشتار كولبران كورد؛ ادامهء حكم و جنگی است كه‌ ٤٢ سال پیش، علیه‌ كوردستان و كورد اغازیدند.
با این حال و علیرغم مصائبی كه‌ بر مردم كوردستان تحمیل شده‌ است، نه‌ اشغال و میلیتاریزه‌ نمودن كوردستان، نه‌ توطئه‌های متعدد، نه‌ خسارات جانی و مالی وزیست محیطی وارده‌ بر كوردستان، نه‌ كمبودها، نارسایی ها و اشتباهات درون جنبش سیاسی كوردستان؛ ملت كورد را به‌ زانو درنیاورده‌ و ناسیونالیسم رهاییبخش كورد را بی توش و توان ننموده‌ است. پیكار ومبارزه‌‌ ادامه‌ دارد و فرزندان میهن اشغالی، سرود “ای رقیب ملت كورد زنده‌ است” راهمچنان رو به‌ دشمن سر میدهند و امید و تلاش برای بیرون راندن نیروهای اشغالگر از كوردستان زمین و نیل به آزادی و حاكمیت و دولت ملی كوردستان، در ابعاد و سطوح مختلف اجتماعی همچنان موج میزند.
امروز بعد از 42 سال ازآن فرمان و یورش اشغالگرانه‌ و تحمیل جنگی نابرابر به‌ ملت كورد، با وجود وحضور حزبی كوردستان محور چون پارت ازادی كوردستان و سپاهی منظم و ازموده‌ چون سپاه‌ ملی كوردستان و طیفی از روشنفكران و نویسندگان ناسیونالیست متعهد وآگاهگر‌؛ با گفتمان و سیاست و مواضع شفاف ملی و تحت فشار گذاشتن و به‌ عقب راندن هویت و سیاست ایرانی و ایرانیگری در میان ملت كورد و جنبش سیاسی اش و افشای مواضع سخیفانه‌ء اصلاح طلبان تسلیم طلب حاشیهء‌ حكومتی در كوردستان؛ ناسیونالیسم رهایی بخش ملت كورد، در صدها بستر و بُعد مختلف، در جریان و حرکت است و امید آن میرود كه‌ با ایجاد هر فرصت مناسب، با اتكا به‌ اتحاد و همبستگی ملت بزرگ كورد از ماكو تا لورستان و بختیاری، از جنبشی رهایی بخش، به‌ حاكمیتی ملی برسد.
پارت آزادی كوردستان چون رهبر و سازمانده‌ء قطب ملی و رهایی بخش کوردستان و مانع قاطع فارسیفیكاسیون و ایرانیگری در جنبش روژهلات كوردستان، بار دیگر بر این حقیقت اصرار میورزد كه‌ نبود حاكمیت و دولت ملی، عامل اصلی تمامی مصیبت ها و تظلماتی است كه‌ بر ملت كورد رفته‌ است. از این رو لاینقطع بر استراتژیِ بیرون راندن نیروهای اشغالگر و برچیدن حاكمیت ایران بر كوردستان و نیل به‌ حاكمیت ودولت مستقل ملی بمثابه تنها ضامنِ خاتمهء‌ كشتار و ترور و غارت علیه كورد كوردستان، پای میفشاریم.

پێشمرگهء‌ راه‌ آزادی و استقلال كوردستان
حسین یزدانپناه‌

28ی گه‌لاوێژی 2721كوردی
28ی مرداد 1400 شمسی

Share Button

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *