یک روزنامه‌نگار کُرد در سنندج از مسدود کردن رسانه‌ها در کردستان انتقاد کرد

108448-f91459723a45bc65c2361fbc3fe71dd0یک روزنامه‌نگار کُرد اهل سنندج مسدود کردن رسانه‌ها را نتیجه “نافهمی” جریانی در کردستان دانست.

به گزارش کوردستان نیوز به نقل از آژانس خبررسانی کُردپا، کاظم ایمان‌زاده، مدیر مسئول و صاحب امتیاز وب‌سایت خبری – تحلیلی “هیوا نیوز” از فضای بسته برای رسانه‌ها در کردستان انتقاد نمود.

این روزنامه‌نگار کُرد می‌گوید: “هیوانیوز چه می‌گفت؟ ما همان صدای مردم کردستان در مورد بی‌عدالتی‌ها و کاستی‌ها و تبعیض‌های موجود بودیم که تلاش می‌کردیم مسائل را ضمن تشویق دولت برای بازسازی کردستان، نقد و برای رفع آن راهکارهای مدنی و عقلانی و مسالمت‌آمیز ارائه دهیم و راه‌های خطا و ناصواب را معرفی کنیم.”

وی افزود: “نتیجه چه شد؟ بستن این رسانه و زندانی کردن مدیر مسئول آن و انسداد رسانه‌ای که دیگر صدایی از کسی درنیاید. غافل از این که در این آرامش قبرستانی، دیگر چیزی جز یاس و ناامیدی و تیرگی نخواهد بود.”

ایمان‌زاده می‌افزاید: “اما نتیجه مهم‌تر و نهایت کار این بود که با بستن هیوانیوز و دیگر رسانه‌های شبیه آن، مخاطبان از صداهای معتدل و اصلاح‌طلب و تحول‌خواه به سمت رسانه‌های رادیکال رفتند و این وضعیت پیش آمد که می‌بینید. ما تمام این وضع موجود را در مقالات متعدد منتشر شده در مورد انفجارات اجتماعی و با هشدارهای مختلف پیش‌بینی کردیم اما در حاکمیت گوش شنوایی نبود.”

این روزنامه‌نگار کُرد در پایان تاکید کرده است: “گله‌ای نیست. گله‌ای از هیچ کس دیگر نیست جز تاسف بر روزگار و فرصت‌های از دست رفته و نافهمی جریانی که خود را دانای کل می‌داند و در واقع نادان کل است و هنوز فرسنگ‌ها تا عقلانیت سیاسی و در کل، عقلانیت فاصله دارد.”

کاظم ایمان‌زاده، مدیر مسئول و صاحب امتیاز وب‌سایت خبری – تحلیلی “هیوا نیوز” روز دوشنبه بیست و دوم آبان‌ماه در مجتمع قضایی بهشتی سنندج محاکمه گردید.

این روزنامه‌نگار کُرد به “نشر اکاذیب، سیاه نمایی و بیان مطالب خلاف واقع علیه نظام، توهین به ائمه و مقدسات و انتشار مطالبی در جهت ایجاد اختلافات قومی، مذهبی و نژادی” متهم شده بود.

وب‌سایت خبری – تحلیلی “هیوا نیوز” فعالیت رسمی خود را از دهم اسفندماه سال ٩٤ به دو زبان کُردی و فارسی در زمینه اجتماعی و سیاسی آغاز کرد.

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *

دەتوانی ئەو تاگ و خەسڵەتانە HTML بەکاربێنیت: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>