از قیام ملت بلوچ علیه‌ دولت اشغالگر فارس حمایت میكنیم

بدنبال تیراندازی مستقیم نیروهای سپاه‌ پاسداران دولت اشغالگر ایران، بسوی انبوهی از ‪“سوخت بران ‪“زحمتكش بلوچ در منطقهء‌ مرزی سراوان كه‌ به‌ كشته‌ و زخمی شدن دهها تن از آنها انجامید؛ فرزندان دلیر بلوچ در شهرستان سراوان و برخی دیگر از شهرهای این استان،در اعتراض به‌ جنایت نیروهای اشغالگر دولت فارس، از روز دوشنبه‌ تا كنون بپا خواسته‌اند.

مردم بپاخواسته‌ بلوچ تا كنون فرمانداری دولت اشغالگر در سراوان و شماری از پایگاههای سپاه‌ پاسداران را به‌ تصرف خود درآورده‌اند. در برخی شهرها، نیروهای اشغالگر در مقابل قیام كنندگان پا به‌ فرار گذاشته‌اند.

پارت آزادی كوردستانPAK به‌ نام خود و از جانب ملت كورد در روژهلات كوردستان، از مبارزه‌، قیام،حقوق و خواستهای برحق ملت تحت ستم بلوچ، اعلام حمایت و تشریك مساعی مینماید.پارت آزادی کوردستان درکنار،و یار و یاور احزاب و مبارزین رزمندهء ملت دیرپای بلوچ است.حزب ما امیدوار است، ملتهای تحت ستم دولت فارس، در اتحاد و  همبستگی مبارزاتی،بنیاد و پایه‌های دولت- ملت رضاخانی را ازجا برکنند؛ حاكمیت استعمارگرایانهء‌ ایران بر خود و میهن اشان را، برچینند و حق تعین سرنوشت خود را به‌ كف گرفته‌ و آزادانه اعمال نمایند.

 

پارت آزادی کوردستانPAK

 

6 رَشَمهء 2720کوردی

16سفند 1399 شمسی

Share Button

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *