بیانیهء سپاه‌ ملی كوردستان بمناسبت ششمین سال استقرار در جبهه‌های جنگ علیه‌ داعش

فرزندان ملت بزرگ كورد!
كوردستانیان میهن خواه‌!

شش سال پیش در چنین روزی، بعداز آنكه‌ دولت اشغالگر ایران، ازطریق نیروی قدس سپاه‌ پاسداران، سمت و سوی جنگ و حملات دولت خلافه‌ داعش را از نواحی مركزی عراق به طرف باشور كوردستان، تغییر داد و در اقدام نخست شنگال را مورد تهاجم قرار داد و مرتكب ژنوساید علیه‌ ملت كورد شد؛ نیرویی از فرزندان روژهلات میهن، مرزهای ساختگی مابین بخشهای كوردستان را زیر پا نهاد و فداكارانه،با سلاح و مهمات جنگی خود، بسوی جبهه‌های جنکِ دفاع از میهن، ملت و كیان سیاسی اش، شتافت. این نیرو، رهبری، كادرها و پیشمرگان پارت آزادی كوردستان PAK، بودند.

نیروهای مؤسس سپاه‌ ملی كوردستان، در مدت سه‌ سال مداوم جنگ علیه‌ داعش در محورهای مختلف، در تمامی نبردهای تهاجمی و دفاعی خود، تنها موفقیت و پیروزی را ثبت كردند. آنهاهرگز حتی یكبار در هیچكدام از جبهه‌ها و نبردها، شكست را تجربه‌ نكردند. در تمام آن سالها، لشكر قدرتمند روژهلات،دهها پادگان و پایگاه‌ داعش را به‌ تصرف خود درآورد، اما هرگز یك وجب خاك و یك سنگر را از دست نداد. در نبردهای این سه‌ سال، فرزندان روژهلات، شماری اسیر و صدها قبضه‌ سلاح مختلف، چندین دستگاه ماشین، انبوهی مدارك، صدها ابزار و وسیلهء نظامی و ارتباطی از داعش به‌ غنیمت گرفتند، بدون آنكه‌ هرگز یك پیشمرگه‌ و یك فشنگ آنها، به دست داعشیان بافتد.
و اینگونه‌ بود كه‌ فرماندهی و پیشمرگان این لشكر شكست ناپذیر، شهرت و احترام جهانی و كوردستانی كسب نمودند.
افتخار اخرین نبرد موفقیت آمیز نیروهای پیشمرگه‌ نیز در آن مرحله‌( 9 ام اكتبر2017) از آنِ نیروهای سپاه‌ ملی كوردستان است. اما نقش تأثیرگذار نیروهای سپاه‌ ملی كوردستان در دفاع از خاك و مردم و كیان سیاسیِ باشور كوردستان، تنها مشاركت در جنگ علیه سازمان تروریستی داعش نیست. بلكه‌ نقش تاریخی و فداكارانهء این لشكر در ناكام گذاشتن و شكستِ حمله‌ مشترك سپاهیان بغداد و تهران، در نبرد تاریخی “پردی”،در بیستم اکتبر 2017 میلادی، تاج افتخاراتش گردیده‌ است.
افتخار و دستاوردهای سپاه‌ ملی كوردستان برای ملت كورد در نبردهای چهار ساله‌ با داعش و حشد شعبی و سپاه‌ پاسداران، با شهادت 17 تن و مجروح شدن 31 تن از زنان و مردان دلیر آن به‌دست آمده‌ است.
علیرغم آنكه‌ بخش اعظم تحرك و عملیات نیروهای سپاه‌ ملی كوردستان در شش سال گذشته‌، در جبهه‌های جنگ در باشور میهن بوده‌ است، اما این مهم، الترناتیو مبارزه‌ علیه‌ نیروهای دولت اشغالگر ایران در روژهلات اشغال شده‌، نبوده‌ است. بلكه‌ موازی و همزمان با نقش آفرینی نیروهای سپاه‌ ملی كوردستان در باشور كوردستان، عقابهای آزادی كوردستان كه‌ اینك یگانی از سپاه‌ ملی كوردستان، هستند، در عمق خاك میهن اشغالی، سلسله‌ عملیاتهایی علیه‌ نیروهای اشغالگر ایران انجام دادند.
علاوه‌ بر این، سپاهی كه پیروزمندانه‌‌‌ در جنگ با داعش و مقابله‌ با سپاهیان بغداد و تهران، رشد و اعتلاء نموده‌ است و حاكمان دولت فارس را نگران و مظطرب گردانده‌ است، بازویی مقتدر و سرمایه‌ای ملی و میهنی است،که در شرایط و زمان مناسب، به‌ مصاف نیروهای اشغالگر ایران خواهد رفت و به یاریِ فرزندان میهن، آنان را از تمامی سرزمین روژهلات كوردستان، بیرون خواهند راند.
در ششمین سالگرد این قدم و اقدام تاریخی، سپاه‌ ملی كوردستان با اراده و توانمندی بیش از پیش، به‌ مقابله‌ با همه‌ی‌ اشكال ترور، چه‌ از نوع تروریسم سازمان یافته‌ی داعش و حشد و چه‌ از نوع تروریسم دولتی ایران ادامه‌ خواهد داد. همچنین برای درهم شكستن هرتعرض و توطئه‌ مشترك اشغالگران علیه‌ اقلیم كوردستان، در كنار اقلیم كوردستان خواهد بود.

درود بر زنان و مردان پیشمرگه‌ صفوف سپاه‌ ملی كوردستان
سلام بر شهدا و مجروحین سپاه ملی کوردستان

سپاه‌ ملی كوردستان

15 گلاویژ 2720ك
5ئاگۆستی 2020 م

 

Share Button

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *