بیانیە پارت آزادی کوردستانPAKبمناسبت 26 سرماوز، روز پرچم کوردستان

در اهتزاز باد پرچم آزادی و استقلال کوردستان

 

بیانیە پارت آزادی کوردستانPAK

بمناسبت 26 سرماوز، روز پرچم کوردستان

 

افراشتن پرچم کوردستان و پائین کشیدن پرچم ایران 69 سال پیش در کوردستان، برخاستە از ارادە قاطع رهبری و ملتی بود کە بر حفظ هویت جدا و مستقل خود راسخ بود و تصمیم گرفتە بود کە حاکمیت کورد را بجای حاکمیت دولت و ملتی دیگر در سرزمین و میهن خود، اعمال نماید. و با چنین ارادەای، مدتی بعد از افراشتن پرچم، دولت جمهوری کوردستان اعلام گردید.

 

برای اعضا و پیشمرگان پارت آزادی کوردستان جای بسی افتخار است کە پس از قریب 50 سال از سقوط دولت جمهوری کوردستان و فقدان پرچم ملی در جنبش سیاسی کورد و حتی اختصاص روز آن بە مناسبت دیگری، 21 سال پیش با دستان رهبری پارت آزادی کوردستان در بحبحەی جنگ پارتیزانی، دیگر بار بە اهتزاز درآمد و بە یکی از عناصر هویت سیاسی و تشکیلاتی PAK تبدیل گشت.

در همین ایام بود کە در جریان افراشتن پرچم کوردستان برفراز کوهها وبر قلب شهرها و روستاهای اشغالی کوردستان، 20 تن از فرماندهان و پیشمرگان برجستە پارت آزادی کوردستان، در درگیری با نیروهای تحت فرمان تهران، جان باختند و بە شهادت رسیدند.

اینک کە 26 سرماوز (17 دسامبر) در جنوب کوردستان از جانب پارلمان کوردستان بە طور رسمی بعنوان روز پرچم کوردستان نام‌گذاری شدەاست، مزید بر این افتخار است.

پارت آزادی کوردستان آرزومند است کە پرچم کوردستان در همە بخش‌های کوردستان بە اهتزاز درآید، همچنین امیدوار است کە با تلاش و مبارزە بی وقفە فرزندان ملت کورد، پرچم کوردستان در آیندەای نەچندان دور، در سازمان ملل متحد در کنار پرچم ملل و دول دیگر بە اهتزاز درآید.

پیکارگران پارت آزادی کوردستان در چنین روزی، هر جا کە باشند در مقابل پرچم ملی خود سر تعظیم فرود می‌آورند و تجدید عهد می‌نمایند کە تا بیرون راندن آخرین سرباز دولت اشغالگر از سرزمین کوردستان و احیای دولت جمهوری کوردستان، بە تلاش و مبارزە رهایی بخش خود ادامە دهند.

 

برافراشتە باد پرچم ملی کورد

در همەء سرزمین کوردستان

 

پارت آزادی کوردستان

کمیتە مرکزی

26 سرماوز 2714 کوردی

17 دسامبر 2014 میلادی

 

 

Share Button

وەڵامێک بنووسە

پۆستی ئەلکترۆنیکەت بڵاو ناکرێتەوە . خانە پێویستەکان دەستنیشانکراون بە *